sobota 25. ledna 2014

První holštýnský korung tohoto roku

Hned na začátku ledna se konal letošní první körung starších hřebců. Na tento körung holštýnského svazu bylo přihlášeno 18 starších hřebců, kteří žádali o zápis do holštýnské plemenné knihy na základě své výkonnosti nebo na základě úspěšného körungu v jiném svazu.
Nakonec se komise rozhodla dát zelenou 8 hřebcům, z toho 4 hřebci byli uznání jako „chovatelský pokus“, neboť se jedná o hřebce z jiných plemenných knih, a nikoliv holštýny.

Vybráni tedy byli tito hřebci:
CHIPPENDALE (Carthago Z – Calypso II. – Rio Negro), šiml, nar. 1998 žádal o zapsání do knih hřebců na základě své mezinárodní sportovní kariéry. Současným majitelem je samotný Holštýnský svaz.  


CANNAVARO DELLA CACCIA (Cannavaros – Loran – Contender), šiml, nar. 2010 majitelem je společnost Sportpferde Ahlmann a hřebec bude pro chovatele k posouzení na předváděčce soukromých koní 31.1.2014 v Elmshorn.

ZIRO (Zirocco Blue – Contender – Constant), hn, nar. 2011 je v současné době v majetku nizozemského hřebčince VDL a Holštýnského svazu.


IL DIVO xx (Dashing Blade xx – Polar Falcon xx – Sanglamore xx), tm.hn., nar. 2005, anglický plnokrevník, který měl ve své sprinterské kariéře handicap 92,5 kg je v současné době v majetku Zemského hřebčince Marbach. A nyní následují chovné pokusy J :
UNTOUCHABLE (Hors la Loi – Heartbreaker – Carthago Z), šiml, nar. 2001, KWPN, hřebec je otcem již v holštýnsku působícího plemeníka Ulriko. Sám dosáhl sportovní výkonnost na nejvyšším stupni pod jezdcem D. Deusser. Plemeník je majetku dánského hřebčince Absolute Horses.


CLASS DE LUXE (Contendro I. – Stakkato – Grannus), hn., nar. 2002, Hann, sám dal v hannoveru již körovaného syna Class Classic. V současné době je majitelem hřebce stáj Maas J.Hell.

BALOUS BELLINI (Balou du Rouet – Lord Incipit – Calypso II.), hn., nar. 2006, bav.tepl., hřebec absolvoval HLP se známkami klus 8, cval 8,5, krok 8,75, skok 9,88 a dresura 9,5. Hřebce je v majetku společnosti Grisphöver.


F-ONE USA (Toulon – Angelo van de Zuuthoeve – Nabab de Reve), hn., nar. 2010, KWPN, hřebec je již körován v plemenné knize KWPN. Plemeník je v majetku holandské stáje.

Žádné komentáře:

Okomentovat